Tin Made In China, Candy Made And Filled In USA Unique Slider Tin Filled With Your Choice Of Mints, Candy Or Gum. Complies with Prop 65. 1 5/8″ W x 2 3/4″ H x 5/8″ D
SKU: YNENC-NDUZQ
Item Number: SLT05
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
Price from: $1.53
Tin Made In China, Candy Made And Filled In USA Unique Slider Tin Filled With Your Choice Of Mints, Candy Or Gum. Complies with Prop 65. 1 5/8″ W x 2 3/4″ H x 5/8″ D
| Quantity | 250+ | 500+ | 1,000+ |
|---|---|---|---|
| Price (each) | $1.73 | $1.63 | $1.53 |
Tin Made In China, Candy Made And Filled In USA Unique Slider Tin Filled With Your Choice Of Mints, Candy Or Gum. Complies with Prop 65. 1 5/8″ W x 2 3/4″ H x 5/8″ D
SKU: YNENC-NDUZQ
Item Number: SLT05
Setup charge: $65.00
Packaging: Bulk
| Decoration method | Direct Imprint, HP Printer |
|---|---|
| Product dimensions | 1 5/8" W x 2 3/4" H x 5/8" D |
| Imprint area | 2.2" W x 1.275" H on front |
| Second imprint area | 2.6" W x 1.5" H on other |
| Made in | CN |
| Production time | 5 to 10 working days |
| Theme | |
| Color | Silver, White |
| Products ships from ZIP | 08031 |
You will receive a confirmation email after check out. Simply reply to that email attaching your art with any special instructions. A free mockup/proof will be provided for you to approve before we begin production.